«Не кислі перевезення». Транспортування молочної продукції
21.11.2020
Просто. Якісно. Швидко. Перевезення меблів і фурнітури
06.12.2020

Імпорт, експорт або поставка в сусіднє містоі все це логістика, яка дозволяє забезпечити людей як продуктами та ліками, обладнанням і одягом, так і гаджетами, і іншими ресурсами. Нелегкий 2020 вплинув на всі сфери бізнесу, в тому числі і на порядок поставок. Яким видався звітний період в сфері перевезень в рефрижераторах (контейнери з контролем t режиму)? І що показують цифри експорту таких транспортувань з редакцією «Власть Денег» розмовляв Андрій Кузьмін, комерційний директор компанії KTL Ukraine.

Андрій, про що говорять показники перевезень звітного періоду?

26, 6 млрд. доларів США – таким виявився експорт українських товарів за 7 місяців 2020. Імпорт же товарів в Україну на 28, 7 млрд зеленої валюти. І це більше 2 млрд доларів негативного сальдо зовнішньої торгівлі нашої країни. Проте цифри за аналогічний період 2019 показують, що різниця між експортом та імпортом була ще в два рази більше. Упевнений, подібне скорочення сальдо зовнішньої торгівлі – сукупність кількох причин. Розглянемо ситуацію з рефрижераторних перевезень за 7 місяців 2020:

Регіон (сума TEU)

2019

2020

Різниця

Близький Схід

10 994

15 040

+ 4 046

Африка

2 322

2 866

+ 544

Азія

1 503

1 480

– 23

Європа

1 049

1 354

+ 305

Північна Америка

326

593

+ 267

Карибський Басейн

37

32

– 5

Центральна Америка

22

+ 22

Океанія

5

+ 5

Інші країни

3 649

4 652

+ 1 003

Загальна сума

19 880

26 044

+ 6 164

TEU – умовна одиниця виміру, заснована на обсязі 20-футового контейнера.

На прикладі основних напрямків бачимо непоганий приріст експорту української продукції. Курка, яйце і молочні продукти – категорії товарів, які найбільш експортуються.

Чи могли б Ви назвати основні фактори таких показників?

– Їх декілька. Наприклад, нові ринки. Для української курки кордони відкрили Японія, Сінгапур, Малайзія, Таїланд. Український виробник по яйцю вийшов на ринок Гонконгу. Відновив прийом цього товару Ізраїль. Вимушені обмеження поставок: заборона на ввезення через епідемію пташиного грипу в країні виробника. Політична ситуація в світі (відносини між США і Китаєм, політичні хвилювання в інших країнах), зміни можливостей транзиту, ситуація з COVID-19 і ін. пункти, які зачепили всі бізнес- сфери всього світу.

З чим експедитори зіткнулися за цей період?

Багато країн, куди Україна постачає продукти харчування, дуже довго виходять з локдауна. Такі як Азербайджан, Саудівська Аравія, і інші країни Кавказу та Близького Сходу тільки недавно почали зменшувати навіть внутрішні обмеження.

Росія закрила через себе транзит з України ряд продуктів з 4 вересня 2020. Тепер все, що перевозили автотранспортом або ЗД, буде транспортуватися контейнерами через порти Грузії на Азербайджан і далі на країни Середньої Азії. Нам довелося в терміновому порядку розробляти нові маршрути. Зараз KTL Ukraine організовує транспортування контейнерами морем, рефрижераторними поїздами.

В світі ввели додаткову сертифікацію по COVID-19. І, хоча, це не пряме завдання експедиторів, тому що всі довідки і сертифікати роблять постачальники. Проте питання документів – номер 1 і для логістів. І тут, я готовий відзначити колосальну відповідальність і надійність виробників – наших партнерів. Ніколи і ні за яких обставин наші клієнти нас не підводили. Вони не тільки надають продукти відмінної якості, тим самим заявляючи бренд України на ринку, але і ідеально упакований і задокументований товар.

Кажуть: «Те, що нас не вбиває, робить сильнішими. І разом з тим, ми починаємо бачити нові горизонти ». Спрацювали це в вашій сфері?

– Однозначно, так. Є правила життя: або пояснити чому не вийшло, або шукати рішення. І наша команда, однозначно за другий варіант. Наприклад, через пандемію в сезон 2020 року з’явилися ряд складнощів в транспортуванні ягід: нестача рейсів, перевантаження холодильних приміщень в аеропортах, збільшення транзитного часу, зміна упаковки та інше. Команда KTL Ukraine проаналізувала і підготувала все для старту сезону експорту лохини. Ми знайшли ідеальну упаковку, вибрали оптимальний маршрут для скорочення витрат і транзитного часу. В цьому році ми експортували рекордну кількість лохини – понад 37 тонн. У нових обсягах лохину доставили ​​в Дубаї, Сінгапур, Малайзію.

Як Ви думаєте, якими показниками закінчиться цей рік.

– Аналітика в умови «яким буде наступний етап COVID-19» дуже непередбачувана. Прорахувати, що чекає економіку навіть країнам – гігантам буде дуже складно. Попереду не найлегший період для всіх. І тут уже важлива наша поведінка. Не жити за принципом «завмерти» – це відбувається не зі мноюі просто втрачати час. Важливо тут і зараз вирішувати питання: сьогодні, завтра і бажано на пару тижнів вперед. І тут не про паніку «бігти, кричати і ховатися», а про аналіз, реакцію та плани. Будь-яке завдання обов’язково має рішення. І впевненість в цьому потрібно вкладати в свої дії і тактику, а не складати руки.